Jak sprzedać mieszkanie: samodzielnie czy z pośrednikiem?

Jak sprzedać mieszkanie: samodzielnie czy z pośrednikiem?

Sprzedaż mieszkania wiąże się z dopełnieniem wielu formalności. Co więcej, kluczowe jest także stałe utrzymywanie kontaktów z potencjalnym kupcem. W efekcie wiele osób szuka wsparcia przy zadaniu tego typu. Jak sprzedać mieszkanie: samodzielnie czy z pośrednikiem? Zobacz, jakie wady i zalety mają powyższe rozwiązania. 

Samodzielna sprzedaż mieszkania – czy się opłaca? 

Tym, co przemawia za samodzielną sprzedażą mieszkania, to oszczędność pieniędzy na biurze nieruchomości. Nie oznacza to jednak, że jest to jednoznacznie lepsza opcja. Warto przy tym pamiętać, że decydując się na samodzielną sprzedaż, musimy poświęcić czas na  pokazywanie mieszkania potencjalnym kupcom. Co więcej, czeka nas wykonanie zdjęć nieruchomości, umieszczenie oferty w sieci lub innych miejscach, a także odpowiadanie na dużą ilość pytań. Ponadto po naszej stronie leży dopełnienie wszelkich formalności. W efekcie wiele osób zniechęca się na samodzielną sprzedaż mieszkania i wolą zapłacić pośrednikowi za wykonywanie powyższych zadań. 

Jakie zalety ma współpraca z pośrednikiem? 

Przede wszystkim, decydując się na sprzedaż mieszkania z pomocą pośrednika, możemy liczyć na kompleksowe wsparcie. Jest to znaczna oszczędność czasu, a wyżej wymienione zadania nie będą spoczywać na naszych barkach. Oczywiście musimy liczyć się z pewną prowizją, którą pośrednik pobierze, jednak w wielu przypadkach takie rozwiązanie jest opłacalne. Dzięki współpracy zyskujesz również dostęp do szerokiego grona potencjalnych klientów. Nie musisz przejmować się formalnościami, ani umawianiem z potencjalnymi kupcami. Sprzedaż mieszkania z pośrednikiem to także gwarancja bezpiecznej transakcji.

Postaw na Nskup.pl 

Jeszcze innym rozwiązaniem jest sprzedaż mieszkania do skupu. Nskup.pl – najszybszy sposób na sprzedaż mieszkania, to rozwiązanie, które jest pomiędzy samodzielną sprzedażą nieruchomości, a współpracą z pośrednikiem. W takim przypadku mieszkanie sprzedajemy do skupu, który już dalej zajmuje się znalezieniem właścicieli docelowych. Usługa ta polega na sprzedaży nieruchomości bezpośrednio do firmy. Dzięki temu nie musisz ponosić dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem mieszkania do sprzedaży.  Wszelkie formalności dopełnia agencja, a Ty możesz w szybki i łatwy sposób sprzedać mieszkanie i uzyskać pieniądze. Jak sprzedać mieszkanie do skupu? Wystarczy, że wypełnisz formularz online, a w nim podasz niezbędne dane, takie jak dokładny adres mieszkania, metraż, rok budowy itp. Resztą skup zajmie się za Ciebie.