Bezpieczny Kredyt 2%, pozwoli Ci spełnić marzenie o upragnionym mieszkaniu!

Bezpieczny Kredyt 2%, pozwoli Ci spełnić marzenie o upragnionym mieszkaniu!

Kupno mieszkania w obecnych czasach staje się wyzwaniem, a dla niektórych jest całkowicie nieosiągalne. Utrudniają to stale rosnące ceny nieruchomości oraz rat kredytów. Jednak pojawiła się nadzieja, dla tych, którzy marzą o własnym mieszkaniu, dzięki nowemu programowi dopłat do kredytów hipotecznych. Taki kredyt zapewni kredytobiorcom poczucie bezpieczeństwa i komfort w codziennym funkcjonowaniu.

 Kredyt 2%, dla kogo?

O kredyt będzie mogła starać się osoba do 45. roku życia. Warunkiem jest brak posiadania przez tę osobę nieruchomości zarówno w przeszłości, jak i obecnie oraz brak praw do lokalu lub domu. W małżeństwach powyższe warunki będzie musiała spełniać jedna ze stron. To samo będzie dotyczyć rodziców, którzy mają przynajmniej jedno wspólne dziecko.

Od kiedy?

O Bezpieczny Kredyt 2%, będzie można składać wnioski już od 3 lipca bieżącego roku. Na ten moment program został zaplanowany do 2027 roku z możliwością przedłużenia przez rząd. Przez 10 lat środki z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego będą zasilać pożyczkobiorców. Maksymalna kwota, jaką będziemy można uzyskać od banku to 600 tysięcy złotych (w przypadku małżeństwa, lub rodziców z dzieckiem), natomiast jedna osoba może uzyskać maksymalnie do 500 tysięcy złotych, przeznaczonych na zakup mieszkania albo domu. Jeśli chodzi o wkład własny, to nie będzie on mógł przekroczyć 200 tysięcy złotych. Przewiduje się, że przez pierwszy rok działania programu, tj. 2023 nie będzie limitów dopłat.

Na co można uzyskać dopłatę?

Dopłatę można uzyskać na:

  1. Mieszkanie z rynku pierwotnego.

  2. Zakup domu z rynku wtórnego.

  3. Zakup mieszkania z rynku wtórnego.

  4. Zakup działki budowlanej i budowę domu jednorodzinnego.

Warunki, które musi spełniać kredytobiorca.

Jak już wyżej wspominaliśmy, jest kilka warunków, które muszą spełniać osoby ubiegające się o tego rodzaju kredyt. Poniżej przedstawiany wszystkie z nich:

  1. W dniu udzielenia kredytu nie można mieć ukończonych 45 lat.

  2. Osoba nie może posiadać prawa własności do lokalu mieszkaniowego lub domu jednorodzinnego.

  3. Osobie nie może również przysługiwać spółdzielcze prawo dotyczące lokalu mieszkaniowego bądź domu jednorodzinnego.

  4. Osoba musi posiadać zdolność kredytową adekwatną do kwoty kredytu, który chce uzyskać.

Kto udzieli kredytu 2%?

Kredytu z prawem dopłaty, będą udzielały banki komercyjne. Banki, które będą chciały posiadać ten kredyt w swojej ofercie, będą musiały podpisać umowę z Bankiem Gospodarstwa krajowego. Kredyty z dopłatą od oferty rynkowej nie będą się różnić niczym oprócz niskiego oprocentowania, które dla wielu zmieni na pozytywne warunki kredytów hipotecznych oraz da realną szansę na zakup własnego mieszkania z ratą, która zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu.