Gazetki promocyjne internetowe czy papierowe – co jest lepsze?

Gazetki promocyjne internetowe czy papierowe – co jest lepsze?

Gazetki promocyjne sklepów od dawien dawna dostępne były (i oczywiście wciąż są) w formie papierowej w samym sklepie, z reguły przy wejściu i/lub wyjściu z budynku. Już od wielu lat takie gazetki można jednak spotkać również w Internecie. Oba rozwiązania są popularne, niektórzy też decydują się na model hybrydowy, a więc zbierają fizyczne gazetki, ale kiedy na przykład nie mają czasu do jakiegoś sklepu pojechać, decydują się na zajrzenie do Internetu. Możemy się w związku z tym zastanawiać: co jest lepsze, gazetki papierowe czy internetowe? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części artykułu. Zapraszamy!

Gazetki internetowe mają przewagę

Bez wątpienia gazetki promocyjne Lidl dostępne w Internecie pod wieloma względami się wyróżniają. Przede wszystkim dostęp do nich można uzyskać w dowolnym czasie i miejscu, o ile dysponujemy urządzeniem połączonym z siecią (smartfonem, laptopem, komputerem osobistym). Nie musimy wychodzić z domu, jechać do sklepu i przebywać w pobliżu innych osób, co w obecnych czasach jest niezwykle istotne. Nie musimy ich ze sobą nosić, tak, jak działa to w przypadku gazetek papierowych, aby móc do nich w danej chwili zajrzeć.

Co więcej, przechodząc z podstrony do podstrony możemy szybko i wygodnie zapoznać się z gazetkami różnych sklepów. Nie musimy w tym celu zbierać kupki makulatury, która, po utracie ważności poszczególnych promocji, trafi prawdopodobnie do śmietnika. Wersja elektroniczna nie wymaga marnowania papieru, a przekazuje dokładnie te same informacje co wersja papierowa w zakresie przecenionych produktów. Dlatego też jest to bardzo popularne rozwiązanie szczególnie wśród młodych ludzi, którzy po pierwsze często dbają o środowisko naturalne, a po drugie są przyzwyczajeni do korzystania z Internetu w celu ułatwienia sobie codziennych czynności.

Tradycja kontra nowoczesność

Nie da się ukryć, że papierowe gazetki promocyjne mają swój klimat i, jeśli jesteśmy do nich przyzwyczajeni, może być trudno się z nimi rozstać. Jednakże, jak wyjaśniliśmy powyżej, ich wersje elektroniczne mają zdecydowanie więcej zalet. Warto więc je przynajmniej wypróbować. Oszczędzimy w ten sposób sporo czasu, a także miejsca, nie będziemy bowiem musieli tych gazetek nigdzie składować.

Zawsze mamy możliwość korzystania z gazetek w omówionym na początku trybie hybrydowym, a więc, jeśli jeszcze nie mamy aktualnej gazetki papierowej danego sklepu, przed wyjściem na zakupy możemy ją sprawdzić w Internecie, a później przy wychodzeniu z budynku wziąć także wersję papierową.