Konsolidacja kredytów w banku

Konsolidacja kredytów w banku

Konsolidacja kredytów w banku

Powszechnym zjawiskiem w społeczeństwie stało się posiadanie wielu kredytów – zarówno tych gotówkowych czy hipotecznych, ale także kart kredytowych. Nierzadko spłata wszystkich posiadanych zobowiązań spędza nam sen z powiek – obsługa wszystkich płatności czy dotrzymywanie ich terminowości mogą być problematyczne. A co, gdyby wszystkie kredyty zebrać w jeden?

Konsolidacja kredytów szansą na zapanowanie nad ratami

Konsolidacja kredytów to działanie, które ma na celu zebranie wszystkich naszych zobowiązań kredytowych w jeden kredyt. Jest to o tyle atrakcyjny zabieg, iż możemy wynegocjować w banku dużo lepsze warunki kredytowania, niż dotychczas. Większość banków zaproponuje nam obniżenie oprocentowania, co zmniejszy całkowitą kwotę do spłaty. Co jeszcze możemy negocjować? Niższą wysokość miesięcznej raty, możliwość wydłużenia okresu kredytowania – choć tutaj pamiętajmy o najważniejszym – im dłużej będziemy spłacać nasz kredyt, tym jego koszt będzie wyższy! Jesteśmy w stanie zmienić także datę spłaty – szczególnie, jeśli nie zgrywa się ona z wpływem miesięcznego wynagrodzenia. Jeśli zachodzi potrzeba, podczas uzyskiwania kredytu konsolidacyjnego, możemy także dobrać dodatkowe pieniądze.

Jak dokonać konsolidacji kredytów w banku?

Przede wszystkim, musimy być świadomi wszystkich naszych zobowiązań! Jakie zobowiązania możemy skonsolidować? Zaczynając od kredytu gotówkowego, hipotecznego, czy wspomnianej już karty kredytowej, przenieść i połączyć możemy także kredyt konsumencki czy samochodowy. Warto jednak upewnić się w wybranym przez nas banku, czy połączenie wszystkich kredytów na pewno będzie możliwe – nie wszystkie banki wyrażają zgody na konsolidacje wewnętrzne. W internecie znaleźć możemy rankingi najlepszych ofert z zakresu kredytów konsolidacyjnych – warto im się przyjrzeć! Kiedy dokonamy wyboru banku, musimy wyposażyć się w naręcze dokumentów – umów kredytowych, zaświadczeń o dochodach, wyciągów z konta czy zaświadczeń o terminowej spłacie kredytów. Na tej podstawie nasze zobowiązania zostaną skonsolidowane. Warto mieć na uwadze, że już nie tylko banki są w stanie dokonać konsolidacji kredytów – mogą to zrobić także firmy pożyczkowe.

Konsolidacja kredytu to dobre rozwiązanie dla wielu osób – szczególnie tych, których przytłacza pamiętanie o wszystkich zobowiązaniach z osobna. Pamiętajmy jednak, aby znaleźć naprawdę dobrą ofertę promocyjną i wynegocjować z bankiem najlepsze dla nas warunki, a w dalszej kolejności – pilnujmy terminów spłat! Najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie w banku daty spłaty na dzień po naszej wypłacie – możemy nawet pokusić się o ustawienie stałego zlecenia tej spłaty! Dzięki temu, nie narazimy się na dodatkowe odsetki.