W co inwestować w czasie inflacji?

W co inwestować w czasie inflacji?

W co inwestować w czasie inflacji?

Wysoka inflacja sprawia, że nasze oszczędności w portfelach niejako się kurczą i stać nas na coraz mniej. Warto zatem pomyśleć o inwestowaniu swoich pieniędzy, a sposobów na to jest bardzo wiele. Wszystko jednak zależy od tego jaki posiada się budżet.

W co zainwestować 50 tysięcy zł?

Kwota 50 tys. zł może wydawać się zbyt mała na poważne inwestycje, które mogłyby bezpiecznie chronić oraz pomnożyć nasze środki. Jest zupełnie inaczej i nawet taką kwotą można spokojnie myśleć o inwestowaniu, a jedną z możliwości jest inwestycja w akcje. Inwestycja 50 tys. zł jest jak najbardziej możliwa na giełdzie i nie potrzeba do tego milionów. Początkowo należy wybrać dom lub biuro maklerskie, które będzie obsługiwało nasze zlecenia kupna i sprzedaży. Samo inwestowanie w akcje to jednak lekkie ryzyko, dlatego w tym przypadku należy posiadać sporą wiedzę, doświadczenie oraz intuicję, które pozwolą złapać tzw. inwestycyjny dołek i kupić akcje w momencie gdy są stosunkowo nisko wyceniane, a następnie mogą nabrać wartości. Taki rodzaj inwestycji daje możliwość krótkoterminowych rozwiązań, które są spekulacyjne i polegają na korzystaniu ze zmiany ceny akcji w czasie. Istnieje też sposobność do długoterminowego inwestowania na giełdzie co odbywa się na podstawie kupowanych akcji spółek dywidendowych, które wypłacają dywidendy swoim akcjonariuszom. Inwestowanie na giełdzie nie sprowadza się jedynie do posiadania 50 tys. zł, bowiem kupowanie akcji możliwe jest również przy 20 lub 30 tys. zł, jak i przy dużo większych kwotach.

W co zainwestować 100 tysięcy zł?

Środki w wysokości 100 tys. można już ulokować na rynku środków nieruchomości. Interesującą możliwością jest inwestycja w projekt deweloperski. Bardzo duża część deweloperów daje możliwość inwestorom do współinwestowania oraz współfinansowania określonych projektów deweloperskich, które realizują. Taka opcja pozwala na zarobek nawet kilkunastu procent w skali roku. Należy jednak zwrócić uwagę i nie dać się nabrać na pokusę zbyt wysokich zysków oscylujących w wysokości kilkudziesięciu procent zysku w skali roku, którą proponować mogą niektórzy mniejsi i niedoświadczeni deweloperzy. Taki wynik jest wręcz nieosiągalny w obecnych realiach na rynku nieruchomości.

W co zainwestować 500 tysięcy zł?

Przy kwocie w wysokości pół miliona złotych warto pozostać przy stosunkowo stabilnym z perspektywy inwestorów rynku nieruchomości. Rozsądna opcją jest zakup mieszkania, które przeznaczone zostanie na wynajem. Obecna sytuacja rynkowa i spadek zdolności kredytowej sprawiły, że cena najmu znacząco wzrosła, co przekłada się na zwiększenie poziom rentowności inwestycji mieszkaniowej. Jest to inwestycja długoterminowa, która w pełni chroni nasz kapitał i jest opcją wyjątkowo bezpieczną i często wybieraną przez Polaków.