Ile zarabia niania dla dziecka?

Ile zarabia niania dla dziecka?

Posiadanie dziecka to nie tylko możliwość pokazywania mu świata. Bardzo często życie wymaga również przekazywania wiedzy, ale przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej opieki pod nieobecność rodziców. Dlatego zawód niani do dziecka cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w dużych miejscowościach. To bardzo ważne, ponieważ nie tylko wszystkie dzieci dostają się do placówek opiekuńczych, a mimo wszystko należy zapewnić im należytą opiekę. Ponadto wielu rodziców jest zdania, że przebywając z opiekunką, nauczą się znacznie więcej niż w grupie.

Kto może nią zostać?

Niania dla dziecka musi charakteryzować się przede wszystkim bardzo dużą cierpliwością. Wiadomo, że dzieci mają różne humory, dlatego warto umieć odpowiednio zareagować w sytuacjach stresujących czy nerwowych. Ponadto bardzo ważna jest kreatywność, ponieważ należy umieć zorganizować czas dla dzieci w każdym wieku. Koniecznie trzeba potrafić właściwie zajmować się dzieckiem, w tym także przewinąć, umieć nakarmić czy też uspokoić. Nie bez znaczenia będzie także umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Wiadomo, że zdarzają się przeróżne sytuacje i zwyczajnie czasami może tego typu umiejętność się przydać. Właściwie nianią może zostać każda osoba, która posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi. Oczywiście, wielu rodziców decyduje się na nianie, które mają wykształcenie pedagogiczne, bądź tez potrafią biegle władać językiem obcym, ponieważ w ten sposób dziecko będzie mogło przy okazji się czegoś nauczyć. Jednak prawdą jest, że oczekiwania są indywidualne, dlatego właściwie każdy, kto ma cierpliwość i potrafi zajmować się dziećmi, będzie mógł się sprawdzić w tym zawodzie.

Co należy zrobić, by zostać nianią?

Istnieje przekonanie mówiące o tym, że dla rodziców bardzo duże znaczenie ma wykształcenie niani. Prawda jest taka, że bardzo różnie z tym bywa i właściwie znacznie bardziej patrzą na to, czy osoba ma podejście do dzieci, wie, w jaki sposób zorganizować im czas i co najważniejsze, potrafi poradzić sobie z wszelkimi obowiązkami z tym związanymi. Dlatego warto zdobywać doświadczenie w tym zawodzie. Nawet jeśli ktoś nie ma młodszego rodzeństwa, w każdym momencie można będzie dać ogłoszenie, że można się zająć dzieckiem. Często rodzice są w domu, jednak wykonują pracę zdalną i zwyczajnie chcą mieć kogoś do pomocy i opieki nad maluszkiem. W takiej sytuacji można będzie nie tylko zdobyć doświadczenie, ale przede wszystkim przekonać się o tym, czy nadajemy się do danej pracy. Zawsze można wybrać się na kurs dla niań, który podniesie kwalifikacje, ale jednocześnie będzie mógł pokazać, jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem, czy też nauczy podstaw z psychologii. W późniejszym czasie można będzie wykorzystać tę wiedzę w praktyce.

Jak mieć pracę w zawodzie?

Dobra niania nie tylko nie narzeka na brak pracy. Bardzo często jest polecana przez rodziców. Dlatego nie narzeka na brak zajęcia. Wiadomo, że na samym początku może to być problematyczne, jednak w późniejszym czasie nianie są polecane. Oznacza to, że warto inwestować w siebie, pójść na kursy dla niań, ale przede wszystkim ukończyć kurs pierwszej pomocy. Dzięki temu można będzie zapewnić sobie stałe źródło utrzymania. Oczywiście nie trzeba być nianią na pełen etat, gdyż może to być jedynie forma dorabiania. W zależności od tego, jak dużą ilością czasu się dysponuje, można będzie dać odpowiednie ogłoszenie. Z pewnością najlepsze osoby w tym fachu będą mogły liczyć nie tylko na atrakcyjne zarobki, ale przede wszystkim na możliwość pracy na pełen etat.

Niania może mieć przeróżne stawki. Przede wszystkim, jeśli ktoś jedynie dorabia sobie na kilka godzin dziennie, czy też od czasu do czasu może liczyć na wyższe stawki godzinowe. Czasami jest to około 20 do nawet 50 złotych. Często jeśli rodzice idą na wesele i nie mają z kim zostawić dzieci, korzystają właśnie z tego typu opieki. W takich sytuacjach wcześniej spotyka się z potencjalną nianią, by nie tylko omówić, jak ma wyglądać opieka, ale także, w jakich godzinach będzie ona potrzebna. Jeśli jest to jednorazowa usługa, to wiadomo, że koszt pozostania na całą noc będzie wyższy. Natomiast niania, która będzie przychodziła codziennie na czas pobytu rodziców w pracy, będzie mogła liczyć na niższe wynagrodzenie godzinowe, często jest to około 7-15 złotych. Z pewnością bardziej doświadczona niania, która świadczy swoje usługi w dużym mieście, będzie mogła liczyć na znacznie wyższe stawki. Tym bardziej, jeśli będzie posiadała odpowiednie kwalifikacje i w ramach opieki zagwarantuje odrabianie lekcji, czy naukę języka obcego.