Czy zatrudnienie na umowę zlecenie przekreśla szansę na uzyskanie kredytu?

Czy zatrudnienie na umowę zlecenie przekreśla szansę na uzyskanie kredytu?

Uzyskanie kredytu staje się coraz trudniejsze. Na szczęście nie brakuje pożyczkowych alternatyw, które pozwalają zaciągnąć kredyt zatrudnionym na umowie zlecenie. Jeśli chcesz uzyskać taką pożyczkę i cieszyć się jej atrakcyjnymi warunkami – poproś o pomoc profesjonalistę z  https://habza.com.pl/.  Z pomocą eksperta, znajdziesz szybciej najlepszą ofertę kredytu, szytego na miarę Twoich finansowych potrzeb!

Kluczowe elementy analizy zdolności kredytowej

Banki słyną ze skrupulatności względem udzielania kredytów. Stawiają przy tym szereg wymagań, które dla części osób wydają się nieosiągalne. Z jeden strony jest to zrozumiałe, ponieważ instytucje te chcą zyskać pewność, że udzielona pożyczka zostanie bez problemu spłacona w terminie. Z drugiej strony nie chcą powierzyć klientowi zobowiązania, które wprowadzi w kłopoty finansowe. W tym celu banki analizują zdolność kredytową każdego potencjalnego klienta. Ocena nieco różni się w poszczególnych bankach. Najczęściej jednak wskazuje się kilka kluczowych elementów, które mają największy wpływ na ostateczny wynik.

Na zdolność kredytową wpływ ma:

  • wysokość oraz źródło Twoich dochodów (w tym również typ umowy, na której pracujesz);
  • aktualne zobowiązania, które spłacasz (w które wliczają się nie tylko kredyty i pożyczki, ale także zakupy ratalne);
  • historia kredytowa, która dotyczy wcześniej spłacanych zobowiązań;
  •  tzw. zasoby domowe, czyli ilość osób mieszkających w Twoim gospodarstwie domowym oraz koszty utrzymania.

To tylko część czynników, które mogą przeważyć o ostatecznym wyniku oceny Twojej zdolności kredytowej. Nie każdy bank stawia na równej wartości poszczególne kryteria.

Możesz uzyskać kredyt od banku bez względu na rodzaj zatrudnienia

Spośród stawianych przez banki wymagań dotyczących możliwości uzyskania kredytu, to właśnie typ umowy podpisanej z pracodawcą budzi największe kontrowersje. Przyjęło się, że bez umowy o pracę – najlepiej na czas nieokreślony – zostajemy ograniczeni, a nawet wykluczeni przez bank. Trzeba jednak postawić sobie sprawę jasno. Sytuacja uległa zmianie i obecnie możliwe jest zaciągnięcie kredytu w banku bez względu na rodzaj Twojego zatrudnienia. Z reguły wystarczy, odpowiednio długi czas stażu pracy u tego samego pracodawcy oraz uzyskanie od niego tzw. promesy.

Jeśli chcesz ułatwić procedurę wnioskowania oraz poszukiwania oferty kredytu dla zatrudnionych na umowę zlecenie, wystarczy zgłoszenie się do profesjonalisty z Habza.com. Pomoże Ci on znaleźć atrakcyjną ofertę kredytu możliwego do uzyskania. Specjalista rzetelnie przeanalizuje Twoje możliwości spłaty i wskaże najlepsze alternatywy. Pomoże Ci przy tym ogarnąć wszelkie formalności, dzięki temu oszczędzisz sobie sporo cennego czasu oraz nerwów. Nie wierzysz, że pozyskanie kredytu może być takie proste?

Odwiedź stronę https://habza.com.pl/  i przejdź do zakładki „Indywidualne”, a następnie „Kredyt na umowę zlecenie”, aby poznać więcej szczegółów i przekonać się, że można łatwo uzyskać kredyt na dobrych warunkach.