Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności

kredyt dla firm

Pierwsze dni dla wielu firm są kluczowe i mogą przeważyć o późniejszym sukcesie przedsięwzięcia. Zazwyczaj jest to też okres bardzo ciężki, ponieważ brakuje funduszy, aby firma mogła w pełni rozwinąć swój potencjał. Pierwsze dochody zazwyczaj przychodzą później, a w międzyczasie brak funduszy może narobić dużych problemów. Rozwiązaniem w takich przypadkach może być kredyt dla firm udzielany już od pierwszego dnia działalności.

Czy da się otrzymać kredyt już pierwszego dnia działalności?

Wydawać by się mogło, że otrzymanie kredytu tak szybko po rozpoczęciu działalności firmy jest niemożliwe. Na ogół uważa się, że pół roku lub nawet rok to minimum czasu prowadzenia działalności po którym możemy mieć nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o kredyt. Wtedy też będziemy musieli udowodnić, że nasza firma przynosi zyski, nie ma zadłużeń i funkcjonuje w pełni legalnie i prawidłowo. Jest to czasochłonny proces pełen formalności. Nie oznacza to jednak, że właściciele świeżo powstałych firm są skazani na radzenie sobie samemu. Niektóre banki udzielają pożyczek nawet nowym firmom, wiąże się to jednak z szeregiem obwarowań i dodatkowych zabezpieczeń. Bank musi przekonać się, że firma ma szansę powodzenia, a więc nie ma dużego ryzyka, że nie będzie w stanie spłacić kredytu.

Pożyczka w instytucji pozabankowej

Szanse początkującego przedsiębiorcy na uzyskanie kredytu w tradycyjnym banku są bardzo małe, ale istnieją. Wymagane będzie na pewno napisanie dobrego biznesplanu, który przekonująco udowodni, że biznes nie jest obarczony dużym ryzykiem i ma wszelkie możliwości odniesienia sukcesu. Jeśli w banku się nie uda, na pomoc przychodzą jednak firmy pozabankowe. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nawet w nich proces nie będzie szybki, prosty i przyjemny, a warunki nie będą szczególnie opłacalne. Wysokie oprocentowanie i liczne dodatkowe opłaty i prowizje są czymś, z czym firmy potrzebujące pożyczki na start działalności muszą się pogodzić. Zawężając poszukiwania tylko do renomowanych, wiarygodnych instytucji nie znajdziemy też z pewnością bogactwa różnych ofert. W większości nie będą się one zbytnio różniły warunkami. W momencie, kiedy do rozpoczęcia generowania przychodów potrzebny jest chociażby zakup maszyn czy wynajem lokalu może to być jednak jedyna opcja.

Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności jest dobrym rozwiązaniem, ale tylko jeśli jesteśmy przekonani, że nasz pomysł jest dobry i w niedługim czasie firma zacznie przynosić przychody. W innym wypadku możemy później nie poradzić sobie ze spłatą długu.