Jak otworzyć swój biznes z zakładami bukmacherskimi

Jak otworzyć swój biznes z zakładami bukmacherskimi

Zakłady bukmacherskie to niezwykle popularna forma rozrywki, ale i zarobku, którą interesują się nie tylko prawdziwi pasjonaci sportu, ale też inne osoby, które szukają dobrej zabawy i możliwości powiększenia swojego budżetu domowego. Niewykluczone, że wielu z nas na pewnym etapie pomyślało sobie, że samodzielny biznes bukmacherski wcale nie jest aż takim złym pomysłem. Jak otworzyć własną firmę, zajmującą się zakładami bukmacherskimi?

Podstawowe zasady związane z otwarciem biznesu bukmacherskiego

Przede wszystkim na samym początku warto rozwiać najważniejszą wątpliwość. Założenie firmy zajmującej się świadczeniem usług bukmacherskich jest sporym wyzwaniem, ze względu na fakt, iż w Polsce jest to działalność licencjonowana. Nie przypomina ona w takim razie otwarcie każdej innej firmy, zajmującej się na przykład remontami czy sprzedażą towarów. Zacznijmy najpierw od formy prawnej. Zakłady bukmacherskie muszą działać w oparciu o jedną z dwóch form prawnych – spółkę akcyjną lub spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak dobrze wiadomo, spółki handlowe muszą na samym początku wnieść wkład własny przy rozpoczynaniu działalności. W przypadku firmy bukmacherskiej kapitał zakładowy jest wyjątkowo wysoki, a jego minimalna wartość to 4 miliony złotych.

Licencja Ministerstwa Finansów konieczna

Założenie odpowiedniej spółki i wpłata tak wysokiej kwoty kapitału zakładowego to niestety nie koniec formalności. Bukmacherzy, którzy prowadzą działalność w Polsce muszą zgodnie z ustawą hazardową uzyskać stosowną licencję, nadawaną przez Ministerstwo Finansów. Licencja jest nadawana po spełnieniu wielu wymagań, związanych z zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury, zabezpieczeniem przed praniem pieniędzy, a także stworzeniem odpowiednich procedur ograniczających możliwość korzystania z usług osobom uzależnionym od hazardu. Dopiero po uzyskaniu licencji działalność firmy bukmacherskiej może być uznana za zalegalizowaną, a sama firma może otworzyć lokal stacjonarny, lub skupić się na świadczeniu zakładów w internecie.

Zakłady w internecie – dodatkowe wymogi

Przede wszystkim firma musi potwierdzić, że wszystkie urządzenia, jak serwery przechowujące wrażliwe dane są ulokowane na terenie Unii Europejskiej czy członka EFTA. Domena samej strony internetowej firmy musi być przypisana do polskiej strony WWW i nie może znajdować się na ogólnie dostępnej liście domen zakazanych. Dodatkowo sam proces legalizacji zakładów w internecie musi być odpowiednio udokumentowany w Ministerstwie Finansów, gdzie kontrolowana jest poufność, kompletność i integralność systemów obsługujących zakłady online. Przedsiębiorca, który chce założyć działalność internetową opartą na zakładach bukmacherskich, musi również udokumentować źródło środków, które przeznaczane są na kapitał zakładowy spółki. Dopiero w momencie, gdy wszystkie restrykcyjne wymogi zostaną spełnione, firma może na dobre rozpocząć swój biznes bukmacherski.