W jakiej sytuacji warto skorzystać z kredytu oddłużeniowego? Zacznij nowe życie bez długów

W jakiej sytuacji warto skorzystać z kredytu oddłużeniowego? Zacznij nowe życie bez długów

Problemy ze spłatą długów to codzienność tysięcy Polaków. Niestety przez nieprzemyślane zaciąganie coraz to nowych pożyczek i kredytów wiele osób popada w pętle zadłużenia i traci kontrolę nad swoim domowym budżetem. Na ten moment wzięcie chwilówki, a nawet kredytu gotówkowego nie stanowi większego problemu. Duża łatwość w uzyskaniu dodatkowych pieniędzy na spełnienie marzeń czy też opłacenie bieżących wydatków sprawia, że z roku na rok coraz więcej osób trafia na listę dłużników. Można jednak temu zaradzić i zastąpić kilka problematycznych zobowiązań jednym kredytem oddłużeniowym. W jakim momencie najlepiej jest go wziąć i jak może Ci pomóc? Podpowiadamy.

Kredyt oddłużeniowy – co to jest i kto może z niego skorzystać?

Kredyt oddłużeniowy https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/ to zobowiązanie celowe, które kredytobiorca może przeznaczyć na spłatę aktualnych długów. Można go spotkać zarówno w bankach, jak i prywatnych firmach pożyczkowych i SKOK-ach. Dzięki takiemu produktowi dłużnik może pozbyć się wszystkich swoich chwilówek i kredytów i zastąpić je zobowiązaniem, które jest łatwiejsze do spłaty. Mogłoby się więc wydawać, że kredyt oddłużeniowy jest tym samym co kredyt konsolidacyjny. Nie do końca tak jednak jest.

Kredyt konsolidacyjny jest dedykowany osobom, które czują, że spłata zobowiązań zaczęła dla nich stanowić problem, ale jeszcze nie dopuścili do poważnych opóźnień w spłacie oraz obniżenia zdolności kredytowej. Z kolei kredyt oddłużeniowy to rozwiązanie dla osób, które mają nie najlepszą zdolność kredytową i negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli więc spłata długów Cię przerosła i masz zaległości w spłacie, to jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

Kiedy kredyt oddłużeniowy będzie najlepszym rozwiązaniem?

Tego typu produkt finansowy będzie korzystny dla osób, które raz na zawsze chcą wyjść ze spirali zadłużeń i odbudować swoją zdolność kredytową. Warto go wziąć, gdy termin spłaty zaciągniętych wcześniej kredytów i pożyczek już minął, a przed Tobą jest wizja windykacji. Spłacając swoje długi kredytem oddłużeniowym, unikasz narastania wysokich odsetek za nieterminową spłatę zadłużenia. Jak wiadomo, te w przypadku pożyczek potrafią być bardzo wysokie. Kredyt oddłużeniowy jest często ostatnią deską ratunku dla osób, które przerosła spłata zadłużenia w różnych instytucjach finansowych. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że podejmiesz dobrą decyzję, najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z doświadczonym doradcą kredytowym.