Pożyczki unijne przy minimum formalności – jak to możliwe?

Pożyczki unijne przy minimum formalności – jak to możliwe?

Pożyczki z Unii Europejskiej mogą niektórym kojarzyć się z bardzo dużą ilością formalności, zarówno przed zaciągnięciem zobowiązania, jak i po, kiedy to trzeba będzie rozliczyć się ze sposobu, w jaki środki zostały wykorzystane. W związku z tym niektórzy przedsiębiorcy unikają tego typu pożyczek, nawet mimo ich wielu zalet, takich jak bardzo niskie oprocentowanie, gwarantujące znacznie większą korzystność pożyczki niż w przypadku podobnych zobowiązań z banków komercyjnych.

To jednak spory błąd, ponieważ w rzeczywistości pożyczka unijna przy minimum formalności jest jak najbardziej możliwa. Trzeba po prostu wiedzieć, jak do niej podejść i do kogo się zwrócić, aby ograniczyć niepotrzebny stres i zminimalizować szanse na popełnienie jakiegokolwiek błędu. Najbardziej istotne porady w tym zakresie przygotowaliśmy dla Was poniżej.

Co zrobić, żeby zaciągnąć pożyczkę unijną przy minimum formalności?

Najprostszym i najszybszym sposobem na korzystne pożyczki unijne przy minimum formalności jest zwrócenie się po pomoc do eksperta, który ma doświadczenie w pozyskiwaniu ich dla firm z różnych branż i o różnym rozmiarze. Taka osoba zajmie się wszystkimi istotnymi kwestiami, począwszy od wyselekcjonowania najlepszych ofert, przez przygotowanie niezbędnych dokumentów i dopilnowanie wszelkich terminów, po wsparcie w rozliczeniu pożyczki po jej otrzymaniu.

Ilość czasu i energii, które będzie musiał włożyć w cały ten proces pożyczkobiorca, będzie więc stosunkowo niewielka. Oczywiście, to do klienta należy ostateczna decyzja w zakresie wyboru oferty i innych tego typu kwestii, natomiast, ogółem mówiąc, zwracając się do specjalisty, można większość ciężaru związanego z zaciąganiem zobowiązania przenieść na jego barki. W ten sposób pozbywamy się też szansy, że wypełnimy wniosek źle, zabraknie nam jakiegoś dokumentu bądź popełnimy błąd w dokumentacji rozliczeniowej.

W najlepszym wypadku takie pomyłki prowadziłyby do odrzucenia dokumentów i konieczności złożenia ich ponownie, tym razem poprawnych, co prowadziłoby do przedłużenia czasu oczekiwania na pozytywną decyzję i na potrzebne środki. W wielu przypadkach firmy starające się o pożyczki unijne nie mogą sobie pozwolić na to, aby zbyt długo czekać na finansowanie, więc jest to kwestia dużej wagi.

Do kogo się zwrócić po pomoc w pozyskaniu pożyczek unijnych?

Dotychczas wspominaliśmy o ekspertach w zakresie zaciągania pożyczek unijnych, natomiast nie każdy może wiedzieć, gdzie taką osobę znaleźć. Jest istotne, aby posiadała ona wieloletnie doświadczenie, a także charakteryzowała się wysoką skutecznością i pełnym profesjonalizmem. Pożyczki unijne często zaciągane są na bardzo wysokie kwoty i na długi czas, w związku z czym tym bardziej ważne jest, aby ich warunki były maksymalnie korzystne.

Specjalistów w tej kwestii można odszukać na przykład pod adresem https://crbip.pl/. Warto się z nimi skontaktować zamiast próbować pozyskać pożyczkę unijną samodzielnie, zwłaszcza, jeśli kluczowe są dla danej firmy czas, a także maksymalnie korzystne warunki zobowiązania (a w większości przypadków tak będzie).