Refinansowanie sposobem na zmniejszenie raty kredytu

Refinansowanie sposobem na zmniejszenie raty kredytu

Refinansowanie

Od jakiegoś czasu na rynku usług finansowych coraz popularniejsze stają się produkty, które pomagają wyjść z długów. Rosnące zainteresowanie i łatwy dostęp do pożyczanych środków powoduje, że bardzo chętnie i często bez większego zastanowienia decydujemy się na zobowiązania, które okazują się dla nas zbyt dużym obciążeniem. Co gorsza, często wybieramy najłatwiejszy sposób i w momencie kiedy brakuje nam na spłatę miesięcznej raty sięgamy po kolejny kredyt na jej pokrycie. Jednakże jest to pomoc tylko na chwilę, która w konsekwencji wpędza nas w jeszcze większe kłopoty.

Konsolidacja, a refinansowanie

Najpopularniejszym z nich jest oczywiście kredyt konsolidacyjny, który znany jest chyba każdemu. Dzięki konsolidacji możemy spłacić wszystkie swoje długi, a w zamian zostanie nam jedna niższa rata po konsolidacji. Drugim, jednak mniej popularnym produktem, jest kredyt refinansowy, który z kolei zakłada zmianę starego zobowiązania na nowe, lepsze i tańsze.

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że rynek usług finansowych rozwija i zmienia się bardzo dynamicznie. Oferta prezentowana nam dziś ju za niedługi okres będzie przestarzała i nieaktualna. Tak samo sytuacja ma się jeśli spojrzymy wstecz. Wystarczy wziąć pod lupę kredyt długoterminowy, którego umowę podpisaliśmy dobrych kilka lat temu i porównać go z obecnie dostępnymi opcjami. Okaże się, że nie będzie wcale trudnością znalezienie dużo lepszego i tańszego rozwiązania.

Refinansowanie sposobem na zmniejszenie raty kredytu

Korzystniejsze warunki kredytowania, jakie daje nam kredyt refinansowy, to oczywiście szansa na zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. Dzięki przeniesieniu zobowiązania na innego wierzyciela staramy się bowiem o całkiem nowy kredyt. Mamy więc ponownie szansę na wynegocjowanie dużo lepszej oferty, a tym samym ceny kredytu. Kredyt refinansowy mimo, że jest całkiem nowym zobowiązaniem jest oczywiście także kredytem celowym. Kapitałem pozyskanym w formie kredytu refinansowego spłacamy bowiem nasz aktualny, drogi kredyt. W ten sposób dopiero możemy spełnić definicję refinansowania, czyli najprościej mówiąc, zamiany drogiego kredytu na tańszy. Jest to więc idealny sposób na to aby zmniejszyć koszty naszego zobowiązania, a co za tym idzie, wysokość miesięcznych rat, tak aby ułatwić sobie spłatę zwłaszcza w sytuacji kiedy borykamy się z problemami finansowymi.