W przypadku niewielkich kredytów gotówkowych na kwotę rzędu kilku tysięcy złotych większość osób po prostu dokonuje krótkiego rozeznania w Internecie, po czym wybiera się do banku i składa wniosek (lub robi to online). Kiedy jednak w grę wchodzą większe kwoty i wyższe stawki (np. to, czy uda się kupić wymarzone mieszkanie, zanim zainteresuje się nim ktoś inny), sytuacja zaczyna się komplikować.
Wtedy też wielu potencjalnych kredytobiorców decyduje się zwrócić po pomoc do eksperta kredytowego. Wyjaśniamy, z czego to wynika i w czym dokładnie taki ekspert może pomóc!
Dlaczego opłaca się wziąć kredyt z ekspertem?
Kredyt z ekspertem kredytowym to znacznie lepsze rozwiązanie niż zaciąganie tego typu zobowiązania samodzielnie. Należy bowiem pamiętać, że parametry kredytu, między innymi oprocentowanie czy prowizja, będą znacznie wpływały na takie aspekty, jak wysokość rat i ostateczny koszt zobowiązania.
Atrakcyjniejsze warunki oznaczają na dłuższą metę dużą oszczędność, zwłaszcza w przypadku kredytów konsolidacyjnych czy hipotecznych, których kwoty wynoszą nierzadko setki tysięcy złotych, a nawet miliony.
Jak ekspert kredytowy i jego wsparcie mają się do warunków kredytu? Zajmie się on przeanalizowaniem ofert różnych banków, a następnie przedstawi klientowi tylko te najlepsze, wyjaśni różnice i pomoże w podjęciu właściwej decyzji.
Działając samodzielnie, nietrudno jest coś pominąć lub źle zinterpretować. Przykładowo, niedoświadczone osoby mogą wybrać jakiś kredyt tylko z racji na niskie oprocentowanie nominalne, nie zwracając uwagi na wysoką prowizję, przez którą kredyt jest droższy niż w przypadku ofert z wyższym oprocentowaniem.
Eksperci na każdą ofertę patrzą całościowo, nie jest też dla nich problemem wykonywanie skomplikowanych wyliczeń, które pozwalają uzyskać precyzyjne informacje o opłacalności danej oferty.
Kredyt z ekspertem kredytowym krok po kroku – jak przebiega?
Współpraca z ekspertem kredytowym zwykle zaczyna się od zebrania informacji na temat potrzeb i oczekiwań klienta, a także jego sytuacji finansowej. Specjalista musi wiedzieć, ile środków ktoś potrzebuje i na co (nieruchomość, samochód, bieżące potrzeby – od celu zależy to, jaki typ kredytu można lub trzeba wybrać). Będzie wtedy w stanie ustalić, jakie rozwiązanie jest dla danej osoby najlepsze.
Po dokonaniu analizy dostępnych ofert i zaproponowaniu najkorzystniejszych rozwiązań przez eksperta, ostateczna decyzja należy do klienta. Kiedy już zdecyduje się on na jakiś konkretny kredyt, rozpocznie się kolejna faza, na którą składa się złożenie wniosku i dopilnowanie wszystkich formalności.