Jak poprawić swoją zdolność kredytową? Najlepsze sposoby

Jak poprawić swoją zdolność kredytową? Najlepsze sposoby

Zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy to jedna z rzeczy, którą każdy bank sprawdza przed udzieleniem jakiegokolwiek kredytu. Nie ważne czy potrzebujesz kredytu gotówkowego na remont mieszkania, czy kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości – zdolność kredytowa może przesądzić o tym, jaką odpowiedź na swój wniosek otrzymasz. Warto więc nieco dłużej pochylić się nad tym, co wpływa na zdolność kredytową i w jaki sposób można ją poprawić. Mamy bowiem duży wpływ na to, jak zostaniemy ocenieni przez bank i istnieje kilka sposobów na poprawę zdolności kredytowej. Oto niektóre z nich.

Spłata zaległych pożyczek

Zbyt duża ilość aktywnych kredytów i pożyczek może sprawić, że Twoja zdolność kredytowa będzie zbyt niska, aby otrzymać kolejny kredyt bankowy. Z tego względu przed złożeniem wniosku do banku warto zamknąć stare zobowiązania. Pozbądź się starych zobowiązań finansowych – dzięki temu odciążysz swój domowy budżet oraz zwiększysz zdolność kredytową. Wcześniejsza spłata zobowiązań zostanie odnotowana w BIK i z pewnością dobrze podziała na Twoją historię kredytową.

Jeśli borykasz się ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie i sprawia Ci to kłopot, to możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Warto w tym celu skontaktować się z doradcą finansowym https://kredyty-bydgoszcz.com.pl, który znajdzie najlepsze rozwiązanie Twoich problemów ze spłatą długów.

Buduj pozytywną historię kredytową

Zarówno negatywna historia kredytowa, jak i jej brak mogą sprawić, że bank odrzuci Twój wniosek o udzielenie kredytu. Warto jak najwcześniej pomyśleć o budowaniu historii kredytowej, aby w późniejszym czasie nie mieć problemów z uzyskaniem niezbędnego kredytu. Na sam początek możesz zrobić zakupy na raty. Niech będą to niedrogie urządzenia, które szybko spłacisz i zaczniesz w ten sposób zdobywać pozytywne wpisy w BIK.

Jeśli planujesz wziąć kredyt hipoteczny, to warto wcześniej pomyśleć o zaciągnięciu niewielkiego kredytu, który będziesz spłacać regularnie. W ten sposób otrzymasz wyższą ocenę punktową w BIK.

Popraw warunki zatrudnienia

Stabilne warunki zatrudnienia, czyli umowa o pracę na czas nieokreślony oraz wysokie wynagrodzenie mogą znacząco zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie kredytu w banku. Banki starają się jak najbardziej zminimalizować ryzyko pożyczenia pieniędzy klientowi, który nie będzie w stanie dotrzymać warunków umowy. Z tego względu trudno jest dostać korzystne zobowiązanie, mając nie najlepsze warunki zatrudnienia. Warto jest też skontaktować się z doradcą https://kredyty-bydgoszcz.com.pl, który podpowie Ci, w jaki sposób możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową.