Jak złożyć wniosek o kredyt samochodowy

Jak złożyć wniosek o kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy, tak jak sugeruje nam nazwa, jest zaciągany na to, aby zakupić pojazd, nowy lub też używany. O taki kredyt mogą się ubiegać zarówno osoby prywatne jak i prowadzące działalność gospodarczą. Dokonując zakupu samochodu, możemy wybrać nowy pojazd, z komisu czy też nawet od osoby prywatnej, co więcej możemy go zakupić w walucie obcej, takiej jak np. dolar czy euro.

Wniosek o kredyt samochodowy

Jak z sukcesem złożyć wniosek o kredyt samochodowy?

1. Zdolność kredytowa
Pierwszą i najważniejszą sprawą jest posiadanie zdolności kredytowej, jednak nie jest ona tak bardzo restrykcyjna jak w przypadku pożyczki hipotecznej lub kredytu gotówkowego.
2. Odpowiednie dokumenty
Przygotuj odpowiednie dokumenty potwierdzające swoje dochody z ostatnich 6 miesięcy.
3. Którą ofertę banku wybrać?
Wybierz najlepszą ofertę banku udzielającego kredytów samochodowych, pomocni w tym mogą być doradcy finansowi lub porównywarki kredytów.

Pytania jakie najczęściej zadają osoby składające wniosek o kredyt samochodowy?
1. Czy renciści/emeryci mogą także ubiegać się o kredyt samochodowy?
Odp.: Tak jak najbardziej emeryci oraz renciści mogą składać wniosek o kredyt samochodowy. Będą musieli jednak przygotować dodatkowo, specjalne dokumenty takie jak: odcinek renty lub emerytury, decyzja ZUS o przyznaniu renty bądź emerytury oraz zaświadczenie komisji lekarskiej.
2. Jestem freelancerem i chciałbym się ubiegać o kredyt samochodowy, co muszę przygotować?
Odp.: Osoby wykonujące wolny zawód do wniosku o kredyt samochodowy muszą dołączyć takie dokumenty jak: zaświadczenie lub dyplom potwierdzający możliwość wykonywania danego zawodu oraz potwierdzenie dochodów z ostatnich sześciu miesięcy.
3. Czy można złożyć wniosek online?
Odp.: Tak, jak najbardziej. Ubiegając się o kredyt samochodowy można dokonać złożenia wniosku drogą online.
4. Czy kredyt samochodowy jest niżej oprocentowany niż pozostałe pożyczki?
Odp.: Tak. W większości przypadków kredyty samochodowe (czyli przeznaczony na określony cel) jest korzystniej oprocentowany niż inne kredyty gotówkowy.