Jak zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu?

Jak zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu?

Otrzymanie odmownej decyzji od banku to bardzo przykra sytuacja, która zdarzyła się bądź dopiero zdarzy sporemu gronu osób. Co gorsza, taka decyzja odmowna tylko jeszcze bardziej zmniejsza nasze szanse na pozytywną odpowiedź przy składaniu kolejnego wniosku. Jest to niezwykle uciążliwe, zwłaszcza, jeśli bardzo potrzebujemy dodatkowej gotówki. Pojawia się w związku z tym kluczowe pytanie: jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu? Z kim się skontaktować, aby uzyskać niezbędne wsparcie?

Zdolność kredytowa i historia kredytowa mają znaczenie

Zdolność kredytowa i historia kredytowa to dwa najważniejsze czynniki wpływające na to, czy uda nam się otrzymać kredyt, czy też bank nam odmówi. Zdolność kredytowa to zdolność do terminowej spłaty należności, obliczana na podstawie między innymi zarobków, ilości i wysokości obecnie posiadanych zobowiązań oraz ilości osób na utrzymaniu. Ciężko jest szybko podnieść swoje zarobki, natomiast ograniczenie ilości i wysokości zobowiązań jest już jak najbardziej możliwe.

Czy to poprzez wcześniejszą spłatę któregoś z mniejszych długów (bądź jakiegoś zobowiązania, które i tak zbliżało się już do końca harmonogramu spłat), czy to poprzez konsolidację kilku długów. Konsolidacja nie tylko redukuje ilość kredytów, ale także obniża wysokość rat, warto się więc tą opcją zainteresować. Kredyt konsolidacyjny nie jest jednak łatwy do otrzymania, w związku z czym warto skontaktować się ze specjalistą, którego można znaleźć tutaj: https://splatakredytow.pl/.

Jeśli zaś chodzi o historię kredytową, to dobrym rozwiązaniem jest przykładowo zakupienie taniego sprzętu AGD na raty 0% i późniejsze terminowe ich spłacanie. My nie poniesiemy w ten sposób żadnych kosztów ponad koszt samego sprzętu, a zyskamy cenne pozytywne wpisy w historii kredytowej.

Szanse na kredyt zwiększy dobry pośrednik kredytowy

Wykwalifikowany i doświadczony pośrednik kredytowy rzetelnie przeanalizuje naszą sytuację i będzie wiedział, w jakim banku szanse na uzyskanie kredytu będą największe. Eksperci posiadają do tego całą sieć kontaktów w różnych instytucjach, co znacznie przyspiesza i ułatwia prowadzenie negocjacji.

Godnego zaufania pośrednika kredytowego można znaleźć pod adresem https://splatakredytow.pl/.  Skorzystanie z jego wsparcia znacznie zwiększy prawdopodobieństwo, że uda się otrzymać kredyt. Co ważne, będzie to kredyt na optymalnych warunkach, dostosowanych do możliwości i potrzeb danej osoby. Nie musimy się więc obawiać, że nie będzie nas stać na spłacanie zobowiązania na czas. Przydatna okaże się bez wątpienia także pomoc w zakresie wszelkiego rodzaju formalności. Z dobrym pośrednikiem procedura zaciągania kredytu będzie szybka, prosta i bezproblemowa.