Oferty kredytowe dla rolnika

Oferty kredytowe dla rolnika

Polski rolnik w XXI wieku nie myśli zaściankowo tylko perspektywicznie, wiedząc, że banki rolnicze i oferowane przez nie produkty finansowe są istotne do prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego. Właśnie, dlatego zapraszamy do krótkiego przeglądu placówek bankowych, które poważnie traktują tę grupę klientów.

Banki spółdzielcze w największym stopniu kredytują rolników. Ich popularność wśród przedstawicieli agrobiznesu od lat jest ogromna, gdyż BS działają lokalnie i podchodzą do klienta w sposób indywidualny. Ponadto korzystne produkty finansowe takie jak: kredyty preferencyjne, inwestycyjne, obrotowe czy z dopłatami ARiMR oraz lokaty, ubezpieczenia, konta bankowe, karty VISA i MAESTRO sprawiają, że rolnik traktuje te banki rolnicze, jako najlepsze i jedyne z możliwych.

Jeśli chodzi o ofertę banków komercyjnych rolnicy mają nieco zawierzone pole manewru. Jednak z drugiej strony opcja ta, jest o wiele wygodniejsza, gdyż rolnik może liczyć na mniej formalności związanych z zaciągnięciem kredytu i szybką decyzję. Często wystarczy zaświadczenie o dochodach z gospodarstwa rolnego (wystawiane w Urzędzie Gminy), potwierdzenie ubezpieczenia w KRUS i opłacony podatek rolny.

Wszystkie powyższe banki rolnicze oferują bankowość elektroniczną. A skoro o niej mowa, nasuwa się pytanie – czy Mbank może być wirtualnym bankiem rolniczym? Na chwilę obecną w ofercie nie znajdziemy żadnego specjalnego produktu skierowanego dla rolników. Ale są dwie możliwości: można zostać klientem indywidualnym lub prowadząc działalność gospodarczą skorzystać z usług skierowanych dla przedsiębiorców.

Jak widać rolnik ma coraz większy wybór i w końcu może przebierać w palecie usług bankowych. Banki rolnicze stają się atrakcyjniejsze z roku na rok i ciągle ewoluują.

Jednym z najczęściej odwiedzanych banków przez rolników jest bank Spółdzielczy, kredyt, pożyczka, który od ponad 140 lat swego istnienia kieruje przede wszystkim swe usługi dla lokalnej klienteli i sektora agrobiznesu. Przez wielu niesłusznie kojarzone z przestarzałym reliktem PRL-u, dysponują nowoczesnymi produktami finansowymi.

Klienci mogą otworzyć rachunek bankowy, wybrać kartę kredytową lub debetową, założyć lokatę, ubezpieczyć swój majątek i skorzystać z bogatej oferty kredytowej.