Oferta kredytowa banków spółdzielczych

Oferta kredytowa banków spółdzielczych

Banki spółdzielcze posiadają w swej ofercie produkt: Szybka Inwestycja – Agro. Decyzję kredytową otrzymuje się po dwóch dniach, jest to, więc idealne rozwiązanie dla rolników, którym zależy na czasie, a których zadowala kwota od 30 do 300 tysięcy złotych. Okres spłaty wynosi maksymalnie pięć lat. Możliwy jest zerowy udział środków własnych, przy czym formą zabezpieczenia jest nieruchomość. Kredyt na zakup ziemi rolnej 2014 można spłacać w ratach miesięcznych lub kwartalnych. Oprocentowanie zależne jest od miesięcznego WIBOR. Prowizja wynosi 1,5%.

BGŻ przygotowało bardziej elastyczną ofertę. Umożliwia zakup ziemi rolnej zarówno obecnym jak i przyszłym rolnikom z kredytu: Kredyt Agro Progres. Potrzeba jednak na wstępie 10% wkładu własnego. Plusem jest brak ograniczeń, co do kwoty oraz długi okres kredytowania – 30 lat. Wysokość prowizji i oprocentowania ustalana jest indywidualnie.

Wysokie wsparcie, bo aż do 2 mln zł oferuje Credit Agricole. Kredyt na zakup ziemi rolnej 2014 skierowany jest dla rolników posiadających gospodarstwo rolne lub działalność rolniczą, od co najmniej 12 miesięcy oraz dla osób, które startują w branży i zakwalifikowały się do programu PROW „Ułatwianie startu młodym rolnikom” 2007-2013. Spłatę rozkłada się na 30 lat. Wymagany jest jednak 20% wkład własny. Bank zabezpiecza się ustanawiając hipotekę na zakupionej ziemi. Sporym ułatwieniem jest uproszczona procedura, dwuletnia karencja oraz wygodny plan spłat. Wniosek rozpatrywany jest bezpłatnie. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 2 % plus zmienna stopa bazowa oparta na WIBOR 3M.

Kolejną propozycję dla osób fizycznych i klientów prowadzących działalność rolniczą przygotował ING Bank Śląski. A przewiduje ona: 20 % wkład własny, okres kredytowania 15 lat, minimalną kwotę 250 tys. zł – brak maksymalnej i indywidualnie ustalane oprocentowanie.

Brak typowej oferty skierowanej dla rolników, rekompensuje produkt: Kredyt Inwestycyjny MSP. Bank pożycza pieniądze w polskiej i zagranicznej walucie na maksymalnie 25 lat, przy minimalnej kwocie 5 tys. zł. Obowiązuje miesięczny lub kwartalny harmonogram spłat.

Hektar ziemi rolnej w zależności od lokalizacji kosztuje średnio 45 tys. złotych. Do tej pory potrzebne środki pieniężne na ten cel można było uzyskać z korzystnych kredytów preferencyjnych, jednak od 2021 roku będzie to niemożliwe, dlatego kredyt na zakup ziemi rolnej 2021 to dobre rozwiązanie.