Pożyczka bez BIK. Gdzie taką otrzymać?

Pożyczka bez BIK. Gdzie taką otrzymać?

W wielu miejscach można zauważyć reklamy firm pożyczkowych. Bardzo często są reklamowane pożyczki bez BIK, czyli pożyczki, przy których przyszły pożyczkobiorca nie jest sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej. To wielkie udogodnienie dla osób, które wcześniej miały problemy ze spłatą pożyczek, są lub były zadłużone albo też kiedyś miały inne problemy związane z regulowaniem swoich zobowiązań finansowych. Pożyczka bez BIK wydaje się więc produktem idealnym, pożyczką dla wszystkich. Czy tak jest w rzeczywistości? Nie. Pożyczka bez BIK ma bowiem swoje plusy i minusy, niektórzy nie powinni się o nią starać.

Gdzie otrzymać pożyczkę bez BIK?

Mają świadomość tego, że informacje o nas, które zgromadził BIK, mogą być niezbyt pozytywne, nawet nie warto ubiegać się o pożyczkę w banku. Banki zobowiązane są do przestrzegania prawa bankowego. Jednym z obowiązków jest też sprawdzanie przyszłego pożyczkodawcy w BIK i innych bazach. Zła historia pożyczkowa skreśla takiego klienta od razu. W banku na pewno nie otrzyma on żadnej pożyczki. Może mieć nawet trudności z włączeniem opcji debetu na koncie, więc na dodatkowe środki finansowe nie może liczyć. Pożyczki bez BIK nie udzielają banki. Jest ona dostępna w firmach pożyczkowych. Bardzo często jest też reklamowana jako pożyczka dla zadłużonych lub pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach. Tak rzeczywiście jest, warto jednak pamiętać, że firma pożyczkowa nie musi wymagać zaświadczeń o zarobkach, umowy o pracę czy innego potwierdzenia swoich dochodów, może jednak wymagać oświadczenia. Klient powinien oświadczyć jakie dochody uzyskuje i z jakich źródeł. Pod oświadczeniem zaś – spisanym przez przedstawiciela firmy pożyczkowej – powinien się podpisać lub w inny sposób zaakceptować jego treść. Czasem akceptacja treści jest dość dyskusyjna. Oświadczenie o dochodach jest elementem wniosku o pożyczkę. Potwierdzeniem akceptacji wniosku jest podanie przez klienta kodu, który wcześniej otrzymał przez SMS. Bez względu na formę akceptacji oświadczenia, warto pamiętać, że poświadczenie nieprawdy wiąże się z odpowiedzialnością karną, a wszelkie dane z oświadczenia o zarobkach firma pożyczkowa może przecież sprawdzić.

Gdy wniosek zostanie zaakceptowany, klient natychmiast otrzyma pieniądze. W biurze firmy pożyczkowej po prostu zostaną mu wypłacone. Jeśli ubiega się o pożyczkę przez Internet, otrzyma je w formie przelewy na konto.

Ograniczona suma pożyczki

Pożyczki bez BIK czy też pożyczki dla zadłużonych, są dla firmy pożyczkowej dość ryzykowne. Istnieje spora szansa, że część osób takiej pożyczki nie spłaci. Z tego między innymi powodu – by osiągnąć założony zysk z pożyczek – firmy pożyczkowe oferują je nie zawsze na korzystnych warunkach. Nierzadko do oddania jest o wiele więcej niż się pożyczyło. Rozważając wzięcie takiej pożyczki i analizując oferty, trzeba zwracać więc uwagę na koszty i wszelkie opłaty związane z pożyczką. O ogólnych kosztach mówi wskaźnik RRSO czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Im RRSO niższe tym lepiej. Warto jednak mieć świadomość, że kosztem nie zawartym w tym parametrze, a często bardzo wysokim jest ubezpieczenie pożyczki.

Czy warto ubiegać się o taką pożyczkę?

Czy warto ubiegać się o pożyczkę bez BIK, która wiąże się z dość wysokimi kosztami? Jeśli pojawia się problem płynności finansowej i brak pieniędzy w portfelu, wiele osób nawet tego nie analizuje. Jednak zawsze warto przemyśleć czy taka pożyczka jest potrzebna. Jeśli ma być to tylko dla sfinansowania swoich zachcianek, to bez wątpienia nie. Jeśli taka pożyczka jest potrzebą, warto się o nią starać ale wybierać pożyczkę możliwie niedrogą, opartą na zrozumiałych warunkach. Taką, której spłacanie nie będzie większym problemem.