Co warto wiedzieć o kredycie dla spółki? Najważniejsze informacje

Co warto wiedzieć o kredycie dla spółki? Najważniejsze informacje

Potrzeba pozyskania dodatkowych środków finansowych za pomocą pożyczki czy też kredytu może pojawić się w każdej firmie. Niestety przez chwilowe załamanie rynku czy też kosztowne inwestycje kondycja finansowa przedsiębiorstwa może nie należeć do najlepszych i konieczne będzie zaciągnięcie zobowiązania w banku. W przypadku spółek jednym z możliwych i najlepszych rozwiązać będzie specjalny kredyt dla firm, który można otrzymać w coraz większej ilości banków. Zobacz, co warto wiedzieć o kredycie dla spółki https://habzafinanse.com.pl/kredyt-dla-spolki/ i na czym on tak właściwie polega.

Warunki otrzymania kredytu dla spółki

Jak wiadomo, bank wymaga od swoich klientów spełnienia szeregu warunków przed udzieleniem zobowiązania. W przypadku kredytów firmowych może być ich nieco więcej niż gdybyśmy ubiegali się o kredyt gotówkowy. Właściciel spółki musi więc spełnić szereg warunków, zanim otrzyma pozytywną odpowiedź na swój wniosek. Niezbędne są m.in.:

– wysokie obroty,

– odpowiedni staż działalności,

– niezaleganie ze składkami w ZUS i US,

– dobra historia i zdolność kredytowa,

– brak dużych strat.

Wysokie obroty i brak odnotowania dużych strat w ostatnim czasie jest sygnałem dla banku, że spółka mimo chwilowych trudności finansowych funkcjonuje prawidłowo i jest w stanie na siebie zarabiać swoją działalnością. Bardzo ważne jest też to, aby nie zalegać ze składkami w ZUS i US, ponieważ może to wiązać się z odrzuceniem wniosku. Jeśli przedsiębiorca ma problem z tym, aby spełnić niektóre warunki, które stawia przed nim bank, to zabezpieczenie kredytu może być bardzo pomocne. Oczywiście dla banku bardzo ważne jest też to, aby klient, czyli w tym przypadku spółka nie posiadała długów.

Zgoda na zaciągnięcie kredytu dla spółki – kto musi ją wyrazić?

Osobą, która na co dzień zarządza działaniami spółki, jest jej prezes. W związku z tym, jeśli kwota kredytu nie przekracza połowy kapitału zakładowego, to jego decyzja w sprawie zaciągnięcia zobowiązania dla spółki może być samodzielna i nie będzie wymagała uzyskania dodatkowej zgody. Jeśli jednak kredyt dla spółki jest większy niż połowa kapitału zakładowego, to prezes musi uzyskać zgodę Rady Nadzorczej Spółki.

Jest to bardzo ważna część ubiegania się o kredyty dla spółki, na którą prezes musi się przygotować. Warto jest więc ustalić takie kwestie jeszcze przed pierwszą wizytą w banku oraz złożeniem wniosku. Kredyt dla spółki może być bardzo korzystnym rozwiązaniem pod warunkiem, że zostanie zaciągnięty w przemyślany sposób.