Niezależny doradca kredytowy – kim jest?

Niezależny doradca kredytowy – kim jest?

Doradcy bankowi są ekspertami w dziedzinie finansów, ale nie da się ukryć, że zawsze ich celem będzie przede wszystkim zachęcenie potencjalnego kredytobiorcy do skorzystania z oferty instytucji, w której są zatrudnieni. Nawet, jeśli w innym banku kredyt będzie tańszy lub z innych względów lepszy. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku niezależnych doradców kredytowych. Kim oni są i dlaczego warto skorzystać właśnie z ich usług? Wyjaśniamy!

Kim są niezależni doradcy kredytowi?

Niezależni doradcy kredytowi nie są bezpośrednio powiązani z jednym bankiem, a mówiąc dokładniej, nie są jego pracownikami. Zależy im przede wszystkim na interesie klienta, w związku z czym są bezstronni i nie faworyzują żadnej konkretnej instytucji finansowej. Zawsze porównują różne oferty obiektywnie, uczciwie i sprawiedliwie. Kluczowy jest dla nich profesjonalizm i dobro osoby, która zwróciła się do nich o pomoc.

Jak wskazuje sama nazwa tego zawodu, niezależny doradca kredytowy jedynie doradza klientowi – to od klienta ostatecznie zależy, w którym banku weźmie kredyt.

Doradcy wkazują, które oferty są najbardziej warte uwagi, odpowiadają na pytania i tłumaczą wszystkie procedury związane z zaciąganiem kredytu. Na skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego szczególnie często decydują się osoby chcące zaciągnąć kredyt hipoteczny, z uwagi na jego skomplikowanie i zawiłość. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby doradca wsparł klienta w zaciągnięciu kredytu gotówkowego, konsolidacyjnego lub innego.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradców kredytowych?

Zaciągnięcie kredytu, czy to hipotecznego, czy gotówkowego lub jakiegokolwiek innego, jest poważnym zobowiązaniem. Nie należy zaciągać go pochopnie i korzystać z pierwszej lepszej oferty, którą zauważymy. Możemy w ten sposób sporo przepłacić. Niestety, jeśli nie mamy wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji w zakresie produktów finansowych, łatwo jest popełnić w tym zakresie błąd.

Dlatego też zdecydowanie warto skorzystać z usług niezależnych doradców kredytowych. Jak już wiemy, są to profesjonaliści, którzy doskonale znają polski rynek usług kredytowych. Dzięki ich pomocy, możemy mieć pewność, że weźmiemy kredyt na najlepszych możliwych warunkach. Na przestrzeni lat może to oznaczać znaczną oszczędność.

Za korzystaniem ze wsparcia doradców kredytowych przemawiają nie tylko względy finansowe. To także sposób na ograniczenie nerwów i stresu związanych z zaciąganiem zobowiązań finansowych. Pomoc eksperta sprawia ponadto, że nie musimy marnować własnego czasu na przeglądanie i porównywanie ofert różnych instytucji finansowych.