Utrzymanie płynności finansowej firmy jest kluczowe dla jej prawidłowego finansowania. Co jednak zrobić w przypadku, gdy brakuje nam środków na pokrycie bieżących wydatków, takich jak składki do Urzędu Skarbowego? Rozwiązaniem jest pożyczka na spłatę US. Zobacz, kto może skorzystać z takiego rozwiązania.
Na czym polega pożyczka na spłatę Urzędu Skarbowego?
Pożyczka na spłatę Urzędu Skarbowego to rozwiązanie skierowane do przedsiębiorców, którzy chcą jak najszybciej uregulować swoje zadłużenie względem instytucji państwowych. Zobowiązanie tego typu może występować w dwóch formach. Jedną z nich jest pożyczka dla firmy na dowolny cel, a drugą pożyczka celowa dedykowana na spłatę zadłużenia w US.
W obu przypadkach oferta jest dostępna w firmach pożyczkowych. Banki niechętnie udzielają zobowiązań firmom, które mają na swoim koncie zadłużenia. Jeśli więc szukasz dodatkowych środków na spłatę długów wobec Urzędu Skarbowego, to najlepszym rozwiązaniem jest dedykowana pożyczka oferowana przez Fair Finance.
Jak ubiegać się pożyczkę na spłatę US?
Jak już wiesz, rozwiązanie tego typu skierowane jest do przedsiębiorców, którzy mają zaległości wobec Urzędu Skarbowego. Warto przy tym wiedzieć, jakie są konsekwencje opóźnień w spłacie. Przede wszystkim US nalicza dodatkowe odsetki za każdy dzień braku spłaty. Ponadto takie zadłużenie jest odnotowywane w rejestrze dłużników. Jeśli więc chcesz pozbyć się zadłużenia i odbudować zdolność kredytową firmy, to warto rozważyć opcję pożyczki na spłatę US. Dzięki temu rozwiązaniu pozbędziesz się długu w Urzędzie Skarbowym, za to w dogodny sposób będziesz mógł spłacać należności instytucji pożyczkowej. Jak ubiegać się o pożyczkę?
Przede wszystkim musisz złożyć wiosek o finansowanie wraz ze zgodami wymaganymi przez firmę pożyczkową. Jakie dokumenty znajdują się na liście? Oświadczenia o kwocie zaległości ZUS i/lub US. Co ważne, w przypadku kwoty powyżej 30 tysięcy złotych obowiązkowe jest uzyskanie zaświadczenia z urzędu o kwocie zaległości ZUS/US. Ponadto potrzebny będzie PIT/CIT za ostatni rozliczony rok podatkowy oraz w zależności od formy rozliczenia z US: Bilans i RZiS za rok bieżący, oraz ostatni rozliczony rok/KPiR/Ewidencja przychodów z Ryczałtu lub wymiar karty podatkowej za rok bieżący. Firma pożyczkowa może wymagać także wyciągu z konta firmowego za ostatnie 6 miesięcy. Dokumenty oraz wniosek o pożyczkę możesz złożyć online. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli Twojej firmie na szybkie wyjście z długów.