Pożyczka społecznościowa – co to jest i czy się opłaca?

Pożyczka społecznościowa – co to jest i czy się opłaca?

pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe to rozwiązanie, które w Polsce pojawiło się już kilkanaście lat temu, jednak do tej pory nie jest popularne. W przeciwieństwie do pożyczek, które oferują prywatne firmy, o pożyczkach społecznościowych słyszało niewiele osób. Z tego względu nie jest to rozwiązanie, po które chętnie sięgamy w momencie, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki i o wiele częściej swoje kroki kierujemy do banku lub firmy pożyczkowej. Warto jednak wiedzieć, na czym polegają pożyczki społecznościowe https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/ i komu się opłacą.

Na czym polegają pożyczki społecznościowe

Jest to dosyć specyficzny produkt finansowy, ponieważ nie znajdziesz go w ofercie banków ani firm pożyczkowych. Jest tak, ponieważ w przypadku pożyczki społecznościowej pożyczkodawcą nie jest instytucja finansowa tylko osoba prywatna. Jest to umowa cywilno-prawna pomiędzy dwoma osobami – nie muszą być one ze sobą spokrewnione. W takiej transakcji nie pośredniczą żadne instytucje finansowe. Oczywiście przedmiotem umowy są pieniądze, które jedna strona przekazuje drugiej w zamian za spełnienie warunków zawartych w umowie.

Pożyczki społecznościowe można znaleźć przede wszystkim w internecie, na specjalnych portalach. W takim miejscu łączą się osoby, które chcą pożyczyć pieniądze oraz te, które te pieniądze pożyczają. Pośrednikiem jest portal, który dba o to, aby transakcja przebiegła pomyślnie dla obu stron. Zanim ktokolwiek będzie mógł wystawiać lub odpowiadać na ogłoszenia musi przejść pozytywnie weryfikację tożsamości. W razie, gdyby pożyczkobiorca nie spłacił swojego długu, portal ułatwia pożyczkodawcy odzyskanie środków. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie pożyczki nie podlegają nadzorowi i wszystkie warunki mogą być dowolnie ustalane między stronami umowy.

Czy pożyczki społecznościowe się opłacają?

Dużą zaletą pożyczek społecznościowych jest to, że można je dostać przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo na pieniądze mają szansę również osoby ze słabą zdolnością kredytową. Jeśli bank nie chce udzielić Ci pieniędzy, a firmy pożyczkowe oferują nieopłacalne warunki, to pożyczki społecznościowe mogą być rozwiązaniem Twoich problemów. Opłacają się one osobom, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki na nietypowych zasadach. Korzystając z pomocy inwestorów na portalu pośredniczącym w udzielaniu pożyczek, możesz negocjować warunki spłaty oraz oprocentowanie. Masz szanse na otrzymanie umowy, która będzie maksymalnie dopasowana do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.