Kredyt na start: wszystko co musisz wiedzieć

Kredyt na start: wszystko co musisz wiedzieć

Założenie własnej działalności jest marzeniem niejednej osoby. Niestety bardzo często ograniczają nas niewystarczające finanse. Jednak brak pieniędzy nie powinien cię zniechęcać. W końcu to o marzenia tu chodzi. Jeśli czujesz, że praca na etat nie jest dla ciebie, a wizja własnej działalności coraz bardziej cię wzywa to nie poddawaj się. Z pomocą kredytu na start możesz zrealizować swoje plany i otworzyć własny biznes. Zobacz co musisz wiedzieć o kredycie na start.

Kredyt na start: co to jest?

Każda firma od samego początku generuje koszty. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo za nim biznes zacznie przynosić zyski, to minie trochę czasu. Jednak warto inwestować, bo jest to najlepszy sposób na rozwój. A co przypadku jeśli mamy pomysł i biznesplan, a nie mamy pieniędzy? Rozwiązaniem może okazać się kredyt na start. Początkujący przedsiębiorcy nierzadko szukają pomocy. Stąd też oferty kredytów na start, które mają wspomóc młode biznesy. Jednak wybór odpowiedniego kredytu na start jest czasochłonnym procesem. Wymaga także wielu formalności i dokumentów. Dlatego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Specjaliści z kredyty w Bydgoszczy pomogą ci przeanalizować dostępne na rynku oferty i wybrać tę, która najlepiej będzie dopasowana do twoich potrzeb. 

Rodzaje kredytów na start

Banki oferują kilka różnych opcji kredytu na start. Do wyboru masz cztery główne propozycje. Należą do nich: limit kredytowy w rachunku bieżącym, kredyt obrotowy, inwestycyjny oraz linia kredytowa. Pierwsza opcja jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy nie masz na koncie wystarczających środków finansowych. Z limitu kredytowego w rachunku bieżącym możesz korzystać wielokrotnie. Jak to działa? Na rachunku obowiązuje wcześniej ustalony limit zadłużenia. Każda nowa wpłata na konto w pierwszej kolejności idzie na spłatę istniejącego zadłużenia. Z kolei kredyt obrotowy przeznaczony jest bieżące wydatki i zobowiązania firmy. Dzięki temu sposobowi będziesz w stanie poprawić płynność finansową swojej raczkującej firmy. Kredyt inwestycyjny, jak sama nazwa wskazuje możesz przeznaczyć na inwestycje firmy, czyli finansowanie majątku trwałego. I ostatnia opcja – linia kredytowa, która prowadzona jest na osobnym rachunku bankowym. Dzięki temu nie obciąża konta firmowego. Nie jest także automatycznie spłacana.

Co mogę sfinansować kredytem na start?

Kredyt na start można przeznaczyć na wiele różnych rzeczy. Dzięki niemu możesz sfinansować zakup maszyn i potrzebnych urządzeń. Wykupić niezbędne licencje, czy oprogramowania. Oprócz tego kredyt na start możesz przeznaczyć na wydatki związane z promocją firmy oraz marketingiem i wiele innych rzeczy.