Pożyczka czy odkładanie pieniędzy na poważne zakupy?

Pożyczka czy odkładanie pieniędzy na poważne zakupy?

Życie najczęściej stawia nas w przypadku gdy musimy ponieść znaczące koszty inwestycyjne, na uniesienie których nie jesteśmy przygotowani. W takim wypadku ratunkiem jest skorzystanie z oferty zaciągnięcia kredytu bankowego. Co natomiast jeżeli nie posiadamy naglącej potrzeby finansowej, a tylko chcemy zadość uczynić naszemu kaprysowi: kupnu nowego samochodu, wyjazdowi na wakacje?

Czy nie gorzej wziąć pożyczkę i natychmiast wyruszyć na zakupy czy cierpliwie odkładać symboliczny grosz do grosza nie prosząc banku o wsparcie inwestycyjne. Druga z opcji wydaje się zdecydowanie korzystniejsza. Zwiększony czas jaki upłynie pomiędzy impulsem do zakupu a samym zakupem pozwoli na jego racjonalne, pozbawione emocji przededukowanie. Odkładanie pieniędzy na konto bankowe stwarza że odsetki z którymi posiadamy do czynienia nie obciążają naszego konta koniecznością dodatkowej spłaty, ale pozwalają na dodatkowe oszczędności. W sytuacji oszczędzania to my zarabiamy na działalności banku który obraca naszymi środkami.

W wypadku wzięcia kredytu to bank zarabia na nas, zmuszając nas do spłaty zobowiązania zwiększonego o odsetki.Życie w większości wypadków stawia nas w wypadku gdy musimy ponieść znaczące koszty inwestycyjne, na uniesienie których nie jesteśmy przygotowani. W tak zaistniałej okoliczności ratunkiem jest skorzystanie z oferty zaciągnięcia kredytu bankowego. Co natomiast jeśli nie posiadamy naglącej potrzeby finansowej, a tylko chcemy zadość uczynić naszemu kaprysowi: kupnu nowego samochodu, wyjazdowi na wakacje?
Czy dużo lepiej wziąć pożyczkę i natychmiast wyruszyć na zakupy czy cierpliwie odkładać symboliczny grosz do grosza nie prosząc banku o doradztwo inwestycyjne. Druga z opcji wydaje się kategorycznie korzystniejsza. Zwiększony czas jaki upłynie w gronie impulsem do zakupu a samym zakupem umożliwi na jego racjonalne, pozbawione emocji przededukowanie. Odkładanie pieniędzy na konto bankowe powoduje że odsetki z którymi posiadamy do czynienia nie obciążają naszego konta koniecznością dodatkowej spłaty, niemniej jednak pozwalają na dodatkowe oszczędności. W sytuacji oszczędzania to my zarabiamy na działalności banku który obraca naszymi środkami. W przypadku wzięcia kredytu to bank zarabia na nas, zmuszając nas do spłaty zobowiązania zwiększonego o odsetki.