Pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe

O pożyczkach pozabankowych słyszał już zapewne praktycznie każdy. Zdania o takich produktach finansowych są podzielone. Jest zarówno tylu samych przeciwników, jak i zwolenników. charakteryzują się przede wszystkim, że można jest uzyskać w znacznie prostszy i szybszy sposób, niż kredyt w banku.

Czym są pożyczki pozabankowe?

są to produkty finansowe, które nie są udzielane przez bank, ale przez inną instytucję, która działa na rynku finansowym. mogą zostać udzielone przez parabanki, osoby prywatne, jak również firmy pożyczkowe. W chwili obecnej takich pożyczkodawców jest wiele na polskim rynku. W związku z tym każdy z pewnością znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę.

Czy pożyczki bez BIK są w pełni bezpieczne?

Jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa pożyczek bez BIK to należy powiedzieć, że mogą być one często obarczone stosunkowo wysokim ryzkiem. Otóż, pożyczkodawcy, którzy nie sprawdzają naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Gospodarczej to w większości przypadków wyceniają ryzyko na podstawie wrzucania je w koszty pożyczanych pieniędzy. Osoby, które są zainteresowane wzięciem pożyczki bez BIK powinny zwrócić szczególną uwagę oraz zachować czujność, jeżeli chodzi o:

  • RRSO
  • odsetki
  • prowizję
  • ewentualne ubezpieczenie
  • wykaz danej firmy pożyczkowej w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego

Decydując się na wzięcie pożyczki pozabankowej należy brać ją wyłącznie ze znanych i sprawdzonych miejsc, jak również trzeba za każdy razem w sposób rzetelny zapoznać się z treścią zawieranej umowy. Tak, aby w późniejszym czasie nie okazało się, że jesteśmy winni znacznie większą ilość pieniędzy, niż się tego spodziewaliśmy. Wiele osób, które nie czyta w sposób dokładny zawieranych umów przyczynia się do powstania pułapki finansowej, z której bardzo ciężko się wydostać.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę pozabankową?

charakteryzują się tym, że oczekują od potencjalnego pożyczkobiorcy spełnienia wyłącznie minimum formalność. Wystarczy, aby pożyczkobiorca posiadał obywatelstwo polskie, posiadał pełną zdolność do zdolności prawnych, dysponował ważnym dowodem osobistym i własnym numerem konta bankowego, jak również posiadał numer telefonu oraz adres e-mail. Podanie numeru konta bankowego jest o tyle istotne, ponieważ na jego podstawie zostaje przeprowadzona weryfikacja poprawności danych, które zostały wpisane do wniosku przez osobę zainteresowaną zaciągnięciem zobowiązania finansowego.