Kiedy warto wziąć pożyczkę bez BIK?

Kiedy warto wziąć pożyczkę bez BIK?

Borykasz się z negatywną historią kredytową, która uniemożliwia Ci uzyskanie kredytu? A może w ogóle nie posiadasz historii kredytowej, przez co banki nie chcą udzielić Ci zobowiązania finansowego? Rozwiązaniem powyższych problemów są pożyczki bez BIK, czyli bez weryfikacji baz. Zobacz jak działa pożyczka bez BIK i kiedy warto się na nią zdecydować. 

Pożyczka bez BIK – co to jest? 

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która gromadzi dane o pożyczko i kredytobiorcach. Jakie zobowiązania posiadają na swoim koncie, czy regularnie je spłacają itp. Wszystko to składa się na pozytywny lub negatywny obraz historii kredytowej. Ta z kolei przekłada się na naszą zdolność uzyskania kredytu. 

Banki bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii udzielania kredytów. Dokładnie sprawdzają wnioskodawcę, dlatego jeżeli borykamy się z negatywną historią kredytową, to możemy mieć problem z uzyskaniem nowego zobowiązania finansowego. Nieco łagodniej do klientów podchodzą firmy pożyczkowe. Wykorzystują alternatywne metody weryfikacji wnioskodawców, dzięki czemu zyskujesz możliwość uzyskania pożyczki bez sprawdzania baz. 

Kiedy warto wziąć pożyczkę bez BIK? 

Pożyczka bez BIK https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-bez-bik/ przeznaczona jest dla osób, które borykają się z negatywną historią kredytową. Informacje w bazach BIK przechowywane są do 5 lat. Oznacza to, że nawet jeśli spłaciłeś już zaległe zobowiązanie, to informacja o nieregularnych spłatach dalej w bazach widnieje. Taka sytuacja skutecznie uniemożliwia uzyskanie kredytu bankowego. Pożyczka bez BIK natomiast daje szansę na zdobycie dodatkowych pieniędzy. 

Na pożyczkę bez BIK warto zdecydować się także, kiedy w ogóle nie posiadamy historii kredytowej. Brak historii kredytowej, jest dla banków równie problematyczny, co zła historia. Nie są w stanie zweryfikować wnioskodawcy, więc odrzucają jego wniosek. Decydując się na pożyczkę bez BIK nie musimy się martwić, że taka sytuacja się zdarzy. Pożyczkodawca może poprosić nas w zamian o wyciąg z konta bankowego, kopię umowy o pracę, PIT za zeszły rok lub inny dokument potwierdzający nasze zarobki. Dzięki temu bez problemu uzyskamy pożyczkę i zaczniemy budować historię kredytową. 

Jak działa pożyczka bez BIK? 

Żeby uzyskać pożyczkę bez BIK musisz złożyć wniosek online na stronie wybranego pożyczkodawcy. Oprócz danych osobowych będziesz musiał uzupełnić wniosek o wybrany dokument. Oprócz tego zaznaczyć jaka kwota Cię interesuje oraz jaki czas spłaty. Następnie musisz poczekać na weryfikację wniosku i przesłanie pieniędzy.